Да ли су савремене технологије адекватно заступљене у плановима дигитализације културног наслеђа? Кроз анализу веб-сајтова указали смо на то колико савремени медијски приступ у представљању садржаја културног наслеђа може да допринесе промоцији самог локалитета, едукацији грађана и публике, развоју културног туризма, односима са јавношћу и колико квалитет и иновативност веб-сајта може да утиче на умрежавање и сарадњу између свих институција културе и медија.
Растући тренд дигитализације културног наслеђа делује заиста обећавајуће, што нарочито препознају грађани који све више користе могућности дигиталних садржаја и виртуелних изложби.
Презентација истраживања ONLINE КУЛТУРНО НАСЛЕЂЕ СРБИЈЕ биће одржано у четвртак, 24. новембра у 12 часова у Галерији Запрокула, а говориће афирмисани стручњаци на пољу дигитализације културног наслеђа др Катарина Живановић, музеолог, херитолог и шеф Изложбеног салона Галерије САНУ, проф. др Никола Крстовић, председник НК ИКОМ Србија и Витомир Јевремовић, археолог, програмер и директор ALL-ART. Модерираће мр Маја Тодоровић, етнолог и антрополог, аутор истраживања, а поздравну реч упутиће директор Запрокула Марко Крстић.
Истраживање је подржало Министарство културе Републике Србије.