Тим поводом отворена је изложба АРТ ДИЈАЛОГ као пример иновативаног приступа у остваривању комуникације са друштвено осетљивим групама. У пријатној и срдачној атмосфери публика је имала да ужива у „уметности до инклузије“- уметности коју су стварале особе са инвалидитетом, и која је стварана за све наше суграђане, која надахњује и оплемењује.
Поздравну реч упутила је Богдана Опачић, истраживачица Запрокула и један од координатора истраживања: „Музеји и галерије су често неприступачни са особе за инвалидитетом, а управо оне, као и сви ми, воле да уживају у култури. Особе са инвалидитетом су веома креативне, сетимо се Фриде Кало, Гоје, Бетовена, они су читав наш свет оплеменили и учинили лепшим.“
Биљана Јокић, истраживачица Запрокула, указала је на чињеницу да међу нама не постоје разлике, осетљивост је само питање сензибилитета, она у уметничком стваралаштву може бити само предност, и управо зато култура мора бити приступачна свима, самим тим и осетљивим групама.
Аутор изложбе Божидар Плазинић, један од најзначајнијих савремених уметника у наставку је изложио концепт ове занимљиве изложбе која је стварана са тежњом да се оствари што боља и квалитетнија комуникација са друштвено осетљивим групама кроз креативне процесе-радне терапије. „Уметност је дијалог, све око нас је дијалог и дијалог је опет услов за све, и уметност и културу.“
Отварању изложбе присуствовали су чланови удружења ,,На пола пута“ из Панчева, чији су представници Лазар Сретеновић и Батул Никачевић читали своје песме, а у музичком делу програма представили су се Константин Нечески, Василије Џолић и Александра Романов, ученици Школе за ученике оштећеног вида ,,Вељко Рамадановић“ из Земуна у пратњи својих наставника Дејана Николића и Ане Атанацковић. Млади уметници оплеменили су атмосферу у којој је публика уживала наградивши их овацијама.